Brabant Petanque Cyclus

Brabant Petanque Cyclus

Jos te Boekhorst weer winnaar Brabant Petanque Cyclus

Jos te Boekhorst, winnaar van de laatste twee edities van de Brabant Petanque Cyclus (Foto Guillaume Spiering).

Jos te Boekhorst (՚t Lover; Asten) is winnaar geworden van de zomereditie 2024 van de Brabant Petanque Cyclus voor vijftig-plussers, een competitie voor doubletten waarbij het niet verplicht is om elke speeldag met dezelfde partner te spelen. Na zeventien speeldagen bij steeds een andere vereniging, waarvan twee niet zijn aangesloten bij de NJBB, kwam hij als beste uit de bus. Voor de eindstand telden overigens de vier slechtste resultaten niet mee. Per speeldag bedroegen de deelnamekosten vier euro per persoon. Voor de eerste gewonnen wedstrijd wordt één euro per persoon uitgekeerd; de tweede gewonnen wedstrijd levert twee euro per persoon op en de derde gewonnen wedstrijd drie euro per persoon. Per speeldag waren er prijzen te winnen; op de finaledag werden de eindprijzen uitgereikt. Aan deze zomereditie namen per speeldag gemiddeld 56 equipes van 25 verenigingen deel met uitschieters van 74 equipes op een speeldag. In totaal namen rond 1.788 boulers deel aan de cyclus, onder wie ook spelers van buiten de provincie Noord-Brabant en een aantal spelers uit België en Zwitserland.

Jos te Boekhorst was in maart ook winnaar van de wintereditie 2023-2024 van de Brabant Petanque Cyclus

Gewoontegetrouw werd de cyclus afgesloten met het traditionele ՚klompschieten՚. Bij de dames werd Henriëtte van Casteren (Mooie Boule; Berlicum) winnaar en bij de heren, evenals vorig jaar, Jan van Keulen (՚t Dupke; Sint-Michielsgestel).


Jos te Boekhorst (՚t Lover) en Gijs van Keulen (՚t Dupke) zijn winnaar geworden van de zesde wintereditie (2023-2024) van de Brabant Petanque Cyclus, een competitie voor doubletten waarbij elke speeldag met een andere partner mag worden gespeeld. Na veertien speeldagen bij steeds een andere vereniging kwamen Te Boekhorst en Van Keulen als beste uit de bus.

Jos te Boekhorst, winnaar van de wintereditie (2023-2024) van de Brabant Petanque Cyclus. Zijn equipegenoot Gijs van Keulen was niet beschikbaar voor de foto. (Foto Guillaume Spiering)

Voor de eindstand telden de drie slechtste resultaten niet mee. Per speeldag konden euro՚s worden verdiend per gewonnen wedstrijd. Op de finaledag werden veel deelnemers beloond met een prijs in de vorm van een levensmiddelenpakket.

De finaledag werd afgesloten met het traditionele ՚klompschieten՚. Bij de vrouwen werd Metje van Vuren (L՚Ammerzo) winnaar en bij de mannen Sjaak van Grootel (՚t Lover).

Aan deze wintereditie namen 1.196 spelers van 34 verenigingen deel.

De zevende zomereditie van de Brabant Petanque Cyclus is inmiddels van start gegaan. Die omvat zeventien speeldagen en loopt door tot medio oktober.

Contact districtsteam Zuidoost

Voor vragen of informatie over competities en kampioenschappen, neem contact op met de coördinator wedstrijdzaken: wedstrijd-zuidoost@njbb.nl

Voor overige zaken, neem contact op met districtsteam Zuidoost via zuidoost@njbb.nl

HISTORIE

2022