Wintercompetitie doubletten (WCD)

WCD 2019/2020

De competitie mag zich verheugen in 119 aangemelde teams. Er zijn dit winterseizoen één eerste klasse met 16 teams , twee tweede klassen met 16 teams elk, vier derde klassen, bestaande uit drie poules met 16 teams en één poule met 15 teams. Tenslotte een kleine vierde klasse van 8 teams, deze treffen elkaar twee keer. De teams in de derde klasse zijn waar mogelijk regionaal verdeeld.
De vierde klasse bestaat uit 8 teams van de verenigingen die de meeste nieuwe teams hebben aangemeld.

Tussenstand na dag 1

Onderstaand de standen in alle poules van de WCD na de eerste speeldag, met dank aan de scheidsrechters, wedstrijdleiders en alle vrijwilligers bij de ontvangende clubs.
De volgende speeldag is 8 december.

Klasse 1

WCD 1e klasse
Nr Team Namen Winst Saldo
1 ABA 1 Kevin Hoogerheide – Geoffrey van Koppenhagen 5 35
2 MIDI 1 Fred Lagerwaard – Joop Pols 4 25
3 L’ Esprit 1 Krijn Kok – Luca Kok 4 20
4 Le Bon Courage 1 Arthur de Vlieger – Cees Wubben 4 13
5 Gouda 1 Aart den Boon – João Nunes Guerreiro 3 14
6 Gouda 2 Thom Dessing – Theo Wansink 3 12
7 Zandvoort 1 Ab Reurts – Walther Bruns 3 10
8 L’ Esprit 2 Alexander Krusemann – Marco Kok 3 4
9 Folatre 2 Ron vd Velden – Leen Hoogerdijk 3 -5
10 ABA 2 Cees Hoogerheide – Simon Vogelaar 2 7
11 De Goede Worp 1 Emiel Oosthoek – Roy Oosthoek 2 -10
12 L’ Esprit 4 Chris Hokken – Danny Wezenberg 1 -14
13 Boel de Boule 1 Gerard van der Ploeg – Jeanno van der Ploeg 1 -20
14 L’ Esprit 3 Jan van Donge – Dennis Fluit 1 -21
15 Folatre 1 Willem Zuidema – Janneke Gravesteijn 1 -33
16 Grand Cru 1 Jaap Jan de Vries – Jacques van der Meer 0 -37

Klasse 2A

WCD 2e klasse A
Nr Team Namen Winst Saldo
1 ABA 3 Tim Gijsbertsen – Elior van Klaveren 5 50
2 Les Pointeurs 2 Gerard Koreman – Serdo Verbanac 4 17
3 OSB 1 Mart Kruit – Edwin van Rooijen 4 13
4 Grand Cru 2 Cees Henze – Dody Henze 4 7
5 Les Boules Fleuries 1 Michael Voorn – Peter Koome 3 17
6 Nederlek 1 Ivar Snoei – Bas Verwaal 3 17
7 Six Pret 1 Theo Meppelink – Theo Westerbeek 3 7
8 De Goede Worp 3 Rob Meere – El Hassan Tabiat 3 6
9 Gouda 4 Peter-Johan Ugen- Ernst Harms 3 -6
10 Bulderbaan 1 Richard Rentinck – Andries Wijand 2 10
11 Boule Union Thamen 1 Jannie van Kooten – Hans v/d Wal 2 -7
12 Zoetermeer 1 Theo van der Tak – Annemiek de Vos 1 -7
13 L’ Esprit 5 Piet Kooijman – Joop Lucas 1 -25
14 Folatre 5 Ria vd Quast – Marina de vries 1 -27
15 Les Boules Fleuries 3 Nita Schutter – Frans vd Kraan 1 -39
16 Folatre 6 Bea Kunz – Rien Kunz 0 -33

Klasse 2B

WCD 2e klasse B
Nr Team Namen Winst Saldo
1 Les Boules Fleuries 2 Leroy Dijkman – Leo Tijssen 5 37
2 Les Pointeurs 1 Erik Vorstenbosch – Henk Lacourt 4 18
3 Vlaardingen 1 Marco Baas – Maarten Hoogendoorn 4 4
4 Folatre 4 Piet vd Bruggen – Hilbrand Meijer 3 14
5 Zoetermeer 3 Jan Kneppers – Valentijn van Koppenhagen 3 14
6 Gouda 5 Gerard Mellegers – Adri van Asten 3 8
7 Zoetermeer 2 Irene Kraan – Hanny Beekhuizen 2 10
8 Folatre 3 Hans de Bruijn – Bert vd Quast 2 2
9 Boel de Boule 2 Ger van Klink – Niek Knijnenburg 2 -2
10 Gouda 3 Huig van Duijvendijk – Alie van Duijvendijk 2 -5
11 OSB 2 Mary Woertman – Gineke van Dommelen 2 -5
12 Bulderbaan 2 Peter Bleekrode – Theo Meijer 2 -7
13 Nederlek 2 Nijs van Bennekum – Lenie Visser 2 -10
14 De Goede Worp 2 Dick van Rijn – Ben de Groot 2 -14
15 Grand Cru 3 Elly Roozenburg – Bert Blok 1 -30
16 L’ Esprit 6 Francien de Kok – Gerrit de Kok 1 -34

Klasse 3A

WCD 3e klasse A
Nr Team Namen Winst Saldo
1 De Vaste Voet 2 Aad van Nieuwkoop – Jaap Kivits 4 28
2 OSB 3 Willem den Beste – Henny van Dommelen 4 22
3 Grand Cru 6 Helma Vissers – Herman Turk 4 14
4 Boule Union Thamen 2 Ina Hoekstra – Wilma Buchner 4 12
5 Petanque Lijnden 2 Sylvia Ruiter – Nicky Petersen 3 20
6 De Boulende Stier 1 John Donders – Etley Wong 3 10
7 De Boulende Stier 2 Ria Donders – Lenie Helmers 3 8
8 Bulderbaan 4 Thomas Verhoef – Tineke Verhoef 3 7
9 Zoetermeer 6 Sjaak Klaase – Jan Mels 3 4
10 Les Pointeurs 3 Bart Julsing – Hans Hendriks 2 3
11 Bulderbaan 5 Cora Roodhart – Han van Leeuwen 2 -7
12 Petanque Lijnden 1 Maja v/d Linden – Henny van Wijk 2 -10
13 Boule Union Thamen 4 Rinus Meijers – Gerty Meijers 1 -21
14 De Spaanse Ruiter 1 Jaap Ramp – Willy Ramp 1 -24
15 Grand Cru 9 Ben van Andel – Els van Andel 1 -29
16 De Vaste Voet 1 Anita Timmer – Giel de Zwart 0 -37

Klasse 3B

WCD 3e klasse B
Nr Team Namen Winst Saldo
1 De Boulende Stier 3 Jan Geijsman – Leo Hooymans 3 29
2 OSB 4 John van Houten – Mirjam Hurkens 3 15
3 OSB 5 Ella Dekeling – Ella Dikmans 3 13
4 Zoetermeer 4 Ton Hazebroek – Sieny Hazebroek 3 8
5 MIDI 2 Hanny Kramer – Ria Lander 3 3
6 Grand Cru 7 Ria Proost – Theo Proost 2 13
7 MIDI 8 Jan van Driel – Leo Vogelzang 2 10
8 Boule Union Thamen 3 Jelle Pekelharing – Nel Bloemers 2 3
9 Grand Cru 4 Koos Toet – Nannie Toet 2 1
10 Zoetermeer 7 Ruud van Bodegraven – Jan Willem Roskes 2 -6
11 Bulderbaan 3 Dennis Cowan – Dorine Martron 2 -12
12 Les Pointeurs 4 Hannie van Lienden – Mathijs Stolwijk 1 -19
13 MIDI 7 Hennie Lander – Rob van den Boogert 0 -21
14 Waddinxveen 1 Gerrit Matze – Anneke Matze 0 -37

Klasse 3C

WCD 3e klasse C
Nr Team Namen Winst Saldo
1 Nieuwerkerk 3 Rob Brökling – Lida Brökling 5 33
2 Gouda 6 Hans Blom – Sarina Blom 5 22
3 ABA 6 Helen Hofland – Joop Hofman 4 28
4 Nieuwerkerk 2 Dick Timmermans – Wim de Vries 4 27
5 L’ Esprit 8 Jean Chevalier – Claudia van der Hoek 4 24
6 ABA 5 Edwin Segers – Quinten Luisman 3 -3
7 Vlaardingen 5 Aad Stofregen – Ria Stofregen 2 5
8 Francophiles 2 Jacqueline Bokstijn – Hein Staffhorst 2 0
9 Grand Cru 8 Chris van Houten – Carla Sinius 2 -4
10 Francophiles 4 Wim van Aart – Corrie van Aart 2 -12
11 MIDI 3 John Rieken – Leo Bedaux 2 -14
12 Zoetermeer 8 Riet Arnoldus – Elly Kneppers 2 -14
13 Gouda 9 Sigrid Jensen – Corrie Mourits 1 -8
14 Grand Cru 5 Lien van Vliet – Cors van Vliet 1 -23
15 Zoetermeer 5 Gerard Langeree – Miep van Kalveen 1 -23
16 MIDI 6 Sandra Snoek – Astrid Bedaux 0 -38

Klasse 3D

WCD 3e klasse D
Nr Team Namen Winst Saldo
1 Gouda 7 Fred Zweere – Conny van Eersel 5 28
2 MIDI 4 Ria van Poelgeest – Peter van Poelgeest 4 30
3 Nieuwerkerk 1 Cor Visser – Wilco Dekker 4 27
4 Boulend Schaep 1 Jasper Tazelaar – John den Hartog 3 14
5 ABA 4 Renee d’ Fonseca – Nico Ros 3 8
6 Francophiles 3 Jaap de Vogel – Laura van Prooijen 3 -5
7 L’ Esprit 9 Evelyn de Jong – Cock van Triet 2 7
8 Francophiles 1 Martin Hol – Hettie Hol 2 2
9 Nieuwerkerk 4 Hans Verhoeff – Mieke Verhoeff 2 -4
10 Vlaardingen 3 John v.d. Brink – Elly Sjollema 2 -12
11 Boulend Schaep 2 Gerrit Jan Fok – Jack Schilthuizen 2 -14
12 Gouda 8 Joke van den Berg – Anna van Nielen 2 -14
13 L’ Esprit 7 Ingrid Kok – Marit Kok 1 -18
14 Vlaardingen 4 Jan Mout – Wilma v.d. Voorden 0 -24
15 MIDI 5 José Fros – Nel van Deventer 0 -25
16 Vlaardingen 2 Teruggetrokken 0 0

Klasse 4

WCD 4e klasse
Nr Team Namen Winst Saldo
1 Boulend Schaep 3 Marcel de Wit – Ivar de Wit 4 47
2 Francophiles 5 Marco de Vogel – Doortje Kuijper 4 41
3 Boulend Schaep 4 Anton den Boer – Bert Mulder 4 25
4 Zoetermeer 9 Anneke van Graafeiland – Diny Noijens 2 -12
5 Grand Cru 10 René van Donk – Gretha Bos 1 -13
6 Francophiles 6 R Pauptit – R van Zweden 1 -18
7 Zoetermeer 10 Ineke Buijtendorp – Anneke Baynton 0 -31
8 Boule Union Thamen 5 Harry v/d Dungen – Eva van Ark 0 -39

Speeldata, aanvangstijd, inschrijfgeld, speelschema, reglement en invallerformulier

Speeldata
De competitie wordt gespeeld op de volgende drie zondagen:

  • 27 oktober 2019;
  • 8 december 2019;
  • 26 januari 2020.

Aanvang:  10:30 uur.

Inschrijfgeld: 15 Euro per doublette. De vereniging krijgt een rekening van het bondskantoor.

Speelschema voor 16, 14 en 8 teams: Speelschema’s WCD (pdf)

ReglementReglement Wintercompetitie Doubletten District-West (pdf)

Invallerformulier: Invallerformulier (doc)

Speellocaties en de indeling per poule

WCD poule indeling 19-20 (update 22 oktober) (pdf)

Speellocaties per poule

Lokaties WCD 2019-2020
Poule  Aantal  27 oktober 2019 8 december 2019 27 januari 2020
1e  klasse 16 ABA Le Bon Courage De Goede Worp
2e klasse A 16 OSB De Goede Worp Gouda
2e klasse B 16 Zoetermeer De Goede Worp Gouda
3e klasse A 16 De Spaanse Ruiter MIDI Les Pointeurs
3e klasse B 15 Folatre MIDI Les Pointeurs
3e klasse C 16 Grand Cru ’82 Le Bon Courage De Goede Worp
3e klasse D 16 Folatre Nieuwerkerk Vlaardingen
4e klasse 8 Grand Cru ’82 Nieuwerkerk Vlaardingen

Locaties met adressen en telefoonnummers

Naam club Adres Postcode Plaats Telefoon
ABA Lupinepad 1 2285 LL Rijswijk 070-3962636
De Goede Worp Hengelolaan 1061 2544 GH Den Haag 070-3677665
De Spaanse Ruiter Wikkestraat 45 2153 CD Nieuw-Vennep 06-14702801
Folatre Sportlaan 7 2641 AZ Pijnacker 015-2578062
Grand Cru ’82 Fluitpolderplein 2262 ED Leidschendam 070-3176268
JBC Nieuwerkerk Sportpark Dorrestein 1 (Iersestraat) 2912 TL Nieuwerkerk a/d IJssel 06–4343 6082
JBC Vlaardingen Watersportweg 7 3138 HD Vlaardingen 010-4753203
JBC Zoetermeer Dr.J.W. Paltelaan 105 2712 PT Zoetermeer 079-3166680
Le Bon Courage Pr. Hendrikstraat 51 3151 AE Hoek van Holland 0174-382272
Les Pointeurs Sportpark Zegersloot, Olympiaweg 2b 2406 LG Alphen a/d Rijn 06-15458418
MIDI Sportpark Brasserkade, Sportring 10 2616 LK Delft 015-2158686
OSB Bodegraven Groene zoom 6 2411 SL Bodegraven 06-41190908
Petanque Gouda Uiterwaardseweg 4 2807 CD Gouda 0182-527910

Indeling per poule

WCD poule indeling 19-20 (update 22 oktober) (pdf; om te printen)

Klasse 1

WCD 1e klasse
Nr Team Namen
1 ABA 1 Kevin Hoogerheide – Geoffrey van Koppenhagen
2 ABA 2 Cees Hoogerheide – Simon Vogelaar
3 Boel de Boule 1 Gerard van der Ploeg – Jeanno van der Ploeg
4 De Goede Worp 1 Emiel Oosthoek – Roy Oosthoek
5 Folatre 1 Willem Zuidema – Janneke Gravesteijn
6 Folatre 2 Ron vd Velden – Leen Hoogerdijk
7 Gouda 1 Aart den Boon – João Nunes Guerreiro
8 Gouda 2 Thom Dessing – Theo Wansink
9 L’ Esprit 1 Krijn Kok – Luca Kok
10 L’ Esprit 2 Alexander Krusemann – Marco Kok
11 L’ Esprit 3 Jan van Donge – Dennis Fluit
12 L’ Esprit 4 Chris Hokken – Danny Wezenberg
13 Grand Cru 1 Jaap Jan de Vries – Jacques van der Meer
14 Le Bon Courage 1 Arthur de Vlieger – Cees Wubben
15 MIDI 1 Fred Lagerwaard – Joop Pols
16 Zandvoort 1 Ab Reurts – Walther Bruns
Datum Locatie Plaats
27-okt ABA Rijswijk
08-dec Le Bon Courage Hoek van Holland
26-jan De Goede Worp Den Haag

Klasse 2A

WCD 2e klasse A
Nr Team Namen
1 ABA 3 Tim Gijsbertsen – Elior van Klaveren
2 Boule Union Thamen 1 Jannie van Kooten – Hans v/d Wal
3 Bulderbaan 1 Richard Rentinck – Andries Wijand
4 De Goede Worp 3 Rob Meere – El Hassan Tabiat
5 Folatre 6 Bea Kunz – Rien Kunz
6 Folatre 5 Ria vd Quast – Marina de vries
7 Gouda 4 Ernst Harms – Peter-Johan Ugen
8 Grand Cru 2 Cees Henze – Dody Henze
9 L’ Esprit 5 Piet Kooijman – Joop Lucas
10 Les Pointeurs 2 Gerard Koreman – Serdo Verbanac
11 Les Boules Fleuries 1 Michael Voorn – Peter Koome
12 Les Boules Fleuries 3 Nita Schutter – Frans vd Kraan
13 Nederlek 1 Ivar Snoei – Bas Verwaal
14 OSB 1 Mart Kruit – Edwin van Rooijen
15 Six Pret 1 Theo Meppelink – Theo Westerbeek
16 Zoetermeer 1 Theo van der Tak – Annemiek de Vos
Datum Locatie Plaats
27-okt OSB Bodegraven
08-dec De Goede Worp Den Haag
26-jan Gouda Gouda

Klasse 2B

WCD 2e klasse B
Nr Team Namen
1 Boel de Boule 2 Ger van Klink – Niek Knijnenburg
2 Bulderbaan 2 Peter Bleekrode – Theo Meijer
3 De Goede Worp 2 Dick van Rijn – Ben de Groot
4 Vlaardingen 1 Marco Baas – Maarten Hoogendoorn
5 Gouda 3 Huig van Duijvendijk – Alie van Duijvendijk
6 Gouda 5 Gerard Mellegers – Adri van Asten
7 Folatre 4 Piet vd Bruggen – Hilbrand Meijer
8 Folatre 3 Hans de Bruijn – Bert vd Quast
9 Grand Cru 3 Elly Roozenburg – Bert Blok
10 L’ Esprit 6 Francien de Kok – Gerrit de Kok
11 Les Boules Fleuries 2 Leroy Dijkman – Leo Tijssen
12 Les Pointeurs 1 Erik Vorstenbosch – Henk Lacourt
13 Nederlek 2 Nijs van Bennekum – Lenie Visser
14 OSB 2 Mary Woertman – Gineke van Dommelen
15 Zoetermeer 3 Jan Kneppers – Valentijn van Koppenhagen
16 Zoetermeer 2 Irene Kraan – Hanny Beekhuizen
Datum Locatie Plaats
27-okt Zoetermeer Zoetermeer
08-dec De Goede Worp Den Haag
26-jan Gouda Gouda

Klasse 3A

WCD 3e klasse A
Nr Team Namen
1 Boule Union Thamen 2 Ina Hoekstra – Wilma Buchner
2 Boule Union Thamen 4 Rinus Meijers – Gerty Meijers
3 Bulderbaan 4 Thomas Verhoef – Tineke Verhoef
4 Bulderbaan 5 Cora Roodhart – Han van Leeuwen
5 De Boulende Stier 1 John Donders – Etley Wong
6 De Boulende Stier 2 Ria Donders – Lenie Helmers
7 De Vaste Voet 1 Anita Timmer – Giel de Zwart
8 De Vaste Voet 2 Aad van Nieuwkoop – Jaap Kivits
9 Grand Cru 6 Helma Vissers – Herman Turk
10 Grand Cru 9 Ben van Andel – Els van Andel
11 OSB 3 Willem den Beste – Henny van Dommelen
12 De Spaanse Ruiter 1 Jaap Ramp – Willy Ramp
13 Petanque Lijnden 1 Maja v/d Linden – Henny van Wijk
14 Petanque Lijnden 2 Sylvia Ruiter – Nicky Petersen
15 Zoetermeer 6 Sjaak Klaase – Jan Mels
16 Les Pointeurs 3 Bart Julsing – Hans Hendriks
Datum Locatie Plaats
27-okt De Spaanse Ruiter Nieuw Vennep
08-dec MIDI Delft
26-jan Les Pointeurs Alphen aan den Rijn

Klasse 3B

WCD 3e klasse B
Nr Team Namen
1 MIDI 2 Hanny Kramer – Ria Lander
2 MIDI 7 Hennie Lander – Rob van den Boogert
3 MIDI 8 Jan van Driel – Leo Vogelzang
4 De Boulende Stier 3 Jan Geijsman – Leo Hooymans
5 Grand Cru 4 Koos Toet – Nannie Toet
6 Boule Union Thamen 3 Jelle Pekelharing – Nel Bloemers
7 OSB 5 Ella Dekeling – Ella Dikmans
8 Zoetermeer 4 Ton Hazebroek – Sieny Hazebroek
9 OSB 4 John van Houten – Mirjam Hurkens
10 Bulderbaan 3 Dennis Cowan – Dorine Martron
11 Grand Cru 7 Ria Proost – Theo Proost
12 Les Pointeurs 4 Hannie van Lienden – Mathijs Stolwijk
13 Waddinxveen 1 Gerrit Matze – Anneke Matze
14 Zoetermeer 7 Ruud van Bodegraven – Jan Willem Roskes
Datum Locatie Plaats
27-okt Folatre Pijnacker
08-dec MIDI Delft
26-jan Les Pointeurs Alphen aan den Rijn

Klasse 3C

WCD 3e klasse C
Nr Team Namen
1 ABA 5 Edwin Segers – Quinten Luisman
2 ABA 6 Helen Hofland – Joop Hofman
3 Francophiles 2 Jacqueline Bokstijn – Hein Staffhorst
4 Francophiles 4 Wim van Aart – Corrie van Aart
5 Gouda 6 Hans Blom – Sarina Blom
6 Gouda 9 Sigrid Jensen – Corrie Mourits
7 Grand Cru 5 Lien van Vliet – Cors van Vliet
8 Grand Cru 8 Chris van Houten – Carla Sinius
9 MIDI 3 John Rieken – Leo Bedaux
10 MIDI 6 Sandra Snoek – Astrid Bedaux
11 Nieuwerkerk 2 Dick Timmermans – Wim de Vries
12 Nieuwerkerk 3 Rob Brökling – Lida Brökling
13 L’ Esprit 8 Jean Chevalier – Claudia van der Hoek
14 Vlaardingen 5 Aad Stofregen – Ria Stofregen
15 Zoetermeer 5 Gerard Langeree – Miep van Kalveen
16 Zoetermeer 8 Riet Arnoldus – Elly Kneppers
Datum Locatie Plaats
27-okt Grand Cru ’82 Leidschendam
08-dec Le Bon Courage Hoek van Holland
26-jan De Goede Worp Den Haag

Klasse 3D

WCD 3e klasse D
Nr Team Namen
1 Boulend Schaep 1 Jasper Tazelaar – John den Hartog
2 Boulend Schaep 2 Gerrit Jan Fok – Jack Schilthuizen
3 Francophiles 1 Martin Hol – Hettie Hol
4 Francophiles 3 Jaap de Vogel – Laura van Prooijen
5 Gouda 7 Fred Zweere – Conny van Eersel
6 Gouda 8 Joke van den Berg – Anna van Nielen
7 L’ Esprit 7
Ingrid Kok – Marti Kok
8 L’ Esprit 9 Evelyn de Jong – Cock van Triet
9 MIDI 4 Ria van Poelgeest – Peter van Poelgeest
10 MIDI 5 José Fros – Nel van Deventer
11 Nieuwerkerk 1 Cor Visser – Wilco Dekker
12 Nieuwerkerk 4 Hans Verhoeff – Mieke Verhoeff
13 ABA 4 Renée d’Fonseca – Nico Ros
14 Vlaardingen 2 teruggetrokken
15 Vlaardingen 3 John v.d. Brink – Elly Sjollema
16 Vlaardingen 4 Jan Mout – Wilma v.d. Voorden
Datum Locatie Plaats
27-okt Folatre Pijnacker
08-dec Nieuwerkerk Nieuwerkerk
26-jan Vlaardingen Vlaardingen

Klasse 4

WCD 4e klasse
Nr Team Namen
1 Boule Union Thamen 5 Harry v/d Dungen – Eva van Ark
2 Grand Cru 10 René van Donk – Gretha Bos
3 Boulend Schaep 3 Marcel de Wil – Ivar de Wit
4 Boulend Schaep 4 Anton den Boer – Bert Mulder
5 Francophiles 5 Marco de Vogel – Doortje Kuijper
6 Francophiles 6 R Pauptit – R van Zweden
7 Zoetermeer 10 Ineke Buijtendorp – Anneke Baynton
8 Zoetermeer 9 Anneke van Graafeiland – Diny Noijens
Datum Locatie Plaats
27-okt Grand Cru ’82 Leidschendam
08-dec Nieuwerkerk Nieuwekerk
26-jan Vlaardingen Vlaardingen

Historie

2018-2019

2017-2018