Avonddoublettencompetitie (ADC)

De AvondDoublettenCompetitie (ADC) is een halve competitie in poules van ten hoogste tien equipes, in doublettenvorm, zonder promotie en degradatie (alle equipes spelen op eenzelfde niveau), van mei tot juni, in totaal zes keer (drie keer voorronden, en na herindeling op basis van het resultaat tijdens de eerste drie avonden nog drie keer in finaleronden), op dinsdagavonden. Opgave van teams geschiedt door de vereniging. Deelnemers in een doublette behoeven geen lid te zijn van éénzelfde vereniging. Er wordt op tijd gespeeld.

ADC 2019

De ADC 2019 is gespeeld. Hieronder alle uitslagen van de finalepoules en de voorronden, de prijswinnaars per poule en het complete overzicht van de eindstanden per poule.

Prijswinnaars per poule

Poule A

1 Marcel van Nieuwenhuizen – Marcel Stok (ABA/Gouda)
2 Edwin Segers – Simon Vogelaar (ABA)
3 Tim Gijsbertsen – Elior van Klaveren (ABA)

Poule B

1 Johan Meijer – Thom Stephanus (De Goede Worp)
2 Max Rutten – Wim van Unnik (Grand Cru ’82)
3 Herman de Roo – Margriet de Roo (Vlaardingen)

Poule C

1 Jaap Kivits – Leo Tijssen (Les Boules Fleuries)
2 Janneke Gravesteijn – Piet van der Brugge (Folâtre)
3 Gineke van Dommelen – Mary Woertman (OSB)

Poule D

1 Jan Mels – Kitty van Popering (Zoetermeer)
2 Theo Hummelink – Louis ten Dam (ABA)
3 Cor van Dijk – Toon van Spronsen (‘s-Gravenboules)

Het complete overzicht van de eindstand

or = onderling resultaat
os = onderling saldo

ADC 2019 Eindstand
Naam Club TOTAAL
winst saldo Plaats or/os
Poule A
1e A6 Marcel v Nieuwenhuizen Marcel Stok ABA / Gouda 7 55 1
2e A1 Edwin Segers Simon Vogelaar ABA 6 14 2
3e A2 Tim Gijsbertsen Elior v Klaveren ABA 4 -9 3 or
4e A7 Willem Zuidema Hilbrand Meijer Folâtre 4 -11 4 or/os
5e A3 Stephan Tabben Hans Cammeraat Gouda 4 4 5 or/os
6e A5 Marco v Zijderveld Brian Kroon ABA / Gouda 4 -2 6 or/os
7e A9 Joop Pols Fred Lagerwaard MIDI 3 8 7 or
8e A4 Bert Duits Aart den Boon Gouda 3 -9 8 or
9e A8 Ron vd Velden Leen Hoogerdijk Folâtre 1 -50 9
Poule B
1e B4 Johan Meijer Thom Stephanus De Goede Worp 7 66 1
2e B3 Max Rutten Wim v Unnik Grand Cru ’82 6 15 2 or
3e B8 Herman de Roo Margriet de Roo Vlaardingen 6 27 3 or
4e B9 Cor Visser Wilco Dekker Nieuwerkerk 5 1 4
5e B1 Peter Dijkstra Joey Dijkstra Grand Cru ’82 4 6 5
6e B6 Peter Johan Ugen Hans Klaassen Gouda 3 -29 6
7e B7 Jannie Brouwer Chris Schmidt ABA 2 -15 7 or
8e B2 Rob Pont Chris vd Sman Grand Cru ’82 2 -36 8 or
9e B5 Gerard vd Gaag Hanny Kramer MIDI 1 -35 9
Poule C
1e C2 Jaap Kivits Leo Tijssen Les Boules Fleuries 7 48 1
2e C7 Janneke Gravesteijn Piet vd Brugge Folâtre 6 34 2 or
3e C6 Gineke v Dommelen Mary Woertman OSB 6 23 3 or
4e C9 Connie Smithuis Fred Zweere Nieuwerkerk 3 -9 4 or/os
5e C4 Jeannet Meijer Lenie Gelauf De Goede Worp 3 -6 5 or/os
6e C3 Frans Dames Kees van Ruiten Les Boules Fleuries 3 -20 6 or/os
7e C8 Theo vd Tak Riet Arnoldus Zoetermeer 3 -15 7 or/os
8e C5 Ria Lander Henk v Oijen MIDI 3 -29 8 or/os
9e C1 Wim Hartman Gerard Arrachart Les Boules Fleuries 2 -26 9
Poule D
1e D4 Jan Mels Kitty van Popering Zoetermeer 6 34 1
2e D7 Theo Hummelink Louis ten Dam ABA 5 30 2 or
3e D5 Cor v Dijk Toon v Spronsen ‘s-Gravenboules 5 28 3 or
4e D9 John Rieken Sandra Snoek MIDI 3 -27 4 or
5e D8 Jerry Pattikawa Taco Ringma Les Boules Fleuries 3 -1 5 or
6e D1 Ruud v Bodegraven Jan Willem Roskes Zoetermeer 2 -23 6 or
7e D2 Diny Noijens Cor Lens Zoetermeer 2 -18 7 or
8e D3 Miep v Kalveen Gerard Langeree Zoetermeer 2 -23 8 or
9e D6 Riet Bunnik Jac ‘t Hart ‘s-Gravenboules 0 0 9

Belangrijke documenten

Er wordt op tijd gespeeld,de eerste ronde begint om 19:30 uur, de tweede ronde om 20:45 uur en de laatste ronde om 22:00 uur.

Voor het wedstrijdsysteem, de rangschikking, invallers, te laat komen, wordt gebruik gemaakt van het ADC-reglement, hetgeen ter inzage ligt bij de wedstrijdleiding.

De belangrijkste punten hieruit:

  • Er wordt op tijd gespeeld; een partij duurt maximaal 45 minuten plus twee werpronden.
    Vijf minuten voor aanvang geeft de scheidsrechter één fluitsignaal. De tegenstanders zoeken elkaar op, tossen en kiezen de baan. Op de aanvangstijd fluit de scheidsrechter twee keer.
    Na 45 minuten speeltijd fluit de scheidsrechter weer twee keer. Maak de werpronde af en als de 13 niet bereikt is volgen er nog één of twee werpronden.
    Bij gelijke stand doorspelen totdat een doublet wint (dat hoeft dus niet met 13 te zijn).
    Mocht na het afsluitende fluitsignaal na 45 minuten spelen een werpronde ongeldig worden (doordat het but uitgaat), dan telt die werpronde wel mee als extra werpronde.
  • De rangschikking na de voorronden vindt plaats aan de hand van:
    • a) verloren partijen,
    • b) algemeen saldo,
    • c) onderling resultaat en saldo
    • d) algemeen saldo.
  • De rangschikking na de finaleronden vindt plaats aan de hand van:
    • a) gewonnen partijen,
    • b) onderling resultaat,
    • c) onderling saldo en
    • d) algemeen saldo.
  • Op maximaal drie avonden is één invaller per doublet toegestaan, maar tijdens de voorronden en de finaleronden afzonderlijk ten hoogste twee keer.

Wedstrijdleider (alle avonden):
Trix Hummelink


ADC 2018

Op 19 juni 2018 werd de zesde en laatste avond van de ADC 2018 bij ABA gespeeld.

De prijswinnaars per poule

Poule A
1 Stephan Tabben – Hans Cammeraat (Gouda)
2 Paul Koogje – Kees Koogje (MIDI/ABA)
3 Edwin Segers – Simon Vogelaar (ABA)

Poule B
1 Willem Zuidema – Ruud Adam (Folâtre)
2 Janneke Gravesteijn – Piet van der Brugge (Folâtre)
3 Peter Dijkstra – Joey Dijkstra (Grand Cru ’82)

Poule C
1 Jaap Kivits – Leo Tijssen (Les Boules Fleuries)
2 Wilco Dekker – Cor Visser (Nieuwerkerk)
3 Ton Hazebroek – Henk Reincke (Zoetermeer)

ADC-2018

1. Jaap Kivits en Leo Tijssen (Les Boules Fleuries)

Poule D
1 Wim Flecken – Gerard Belterman (Nieuwerkerk)
2 Ria Lander – Henk van Oijen (MIDI)
3 Theo van der Vlist – Niek Tholen (MIDI)

Poule E
1 Cees Henze – Dody Henze (Grand Cru ’82)
2 Sam de Wit – Cok van der Ploeg (De Six Prêt)
3 Cok de Vogel – Hanny Kramer (MIDI)

Uitslagen finaleronden en eindstand 2018 (pdf)

Uitslagen van de voorronden 2018 (pdf)

Voor het wedstrijdsysteem, de rangschikking, invallers, te laat komen, wordt gebruik gemaakt van het ADC-reglement, hetgeen ter inzage ligt bij de wedstrijdleiding.


ADC 2017

Uitslagen laatste speelavond en eindstand finalepoules

Op dinsdag 13 juni vond in Zoetermeer de laatste speelavond plaats.

Waar nodig is rekening gehouden met onderling resultaat resp. onderling saldo – dat gaat vóór het algemeen saldo.

A-poule

ADC-A-poule

1. Paul Koogje en Kees Koogje (MIDI / ABA)
2. Edwin Segers en Simon Vogelaar (ABA)
3. Monique Bakker en Sander Beukers (MIDI)

B-poule

ADC-B-poule

1. Leen Hoogerdijk en Wim Zuidema (Folâtre)
2. Tim Gijsbertsen en Sammy Hoogerheide (ABA)
3. Joey Dijkstra en Peter Dijkstra (Grand Cru ’82).
(Op de foto staat niet Peter Dijkstra, maar invaller Cees Henze)

C-poule

ADC-C-poule

1. Wilco Dekker en Cor Visser (Nieuwerkerk)
2. Piet van der Brugge en Janneke Gravensteijn (Folâtre)
3. Frank Versluis en Hans Dukker (ontbreekt op de foto) (MIDI)

D-poule

ADC-D-poule

1. Marion Bandel en Frans van den Bos (MIDI)
2. Henk van Oijen en Ria Lander (MIDI)
3. Gerard Langeree en Miep van Kalveen (JBC Zoetermeer) (beiden ontbreken op de foto)

ADC 2016