EK/WK’s 2018
27 – 29 juli
Kwalificatierondes EuroCup
Les Cailloux uit Zeist is de winnaar van de topdivisie NPC seizoen 2017/2018 en neemt namens Nederland deel aan de kwalificatierondes.
Het team is ingedeeld in Group B samen met Monaco, Noorwegen, Hongarije, Estland, Denemarken en Bulgarije. De voorrondes zijn voor Les Cailloux in Monaco. Ze hebben zich geplaatst voor het EuroCup finaleweekend.
13 – 16 september
WK Tripletten mannen
WK Precisieschieten mannen
Desbiens City, Canada
Aantal deelnemende landen: 42
Kees Koogje, Essa Agzoul, Noel Kempeneers en Tom van de Voort hebben de Nederlandse eer verdedigt. Zij hebben de finales van de NJBB Masters 2017 gewonnen.
Coach: Jack Schillemans
Delegatieleider: Jan Paashuis
De uitslag
WK tripletten mannen
1. Frankrijk, 2. Marokko, 3. Tunesië en Senegal
Resultaat Nederland – plaats 35
Coupe de Nations
1. Mauritanië, 2. Tahiti 3. Cambodja en Engeland
Resultaat Nederland – gedeelde plaats 9 – 16
WK Precisieschieten mannen
1. Frankrijk (Dylan Rocher), 2. Madagaskar (Rakatoninosy Taratra), 3. Italië (Diego Rizzi) en Marokko (Higham Boulassal)
Resultaat Nederland (Kees Koogje) – gedeelde plaats 5 – 8
27 – 30 september
EK Tripletten vrouwen
EK Precisieschieten vrouwen
Palavas les Flots, Frankrijk
Aantal deelnemende landen: 33
Uitgezonden worden: Katy Kamps-Bosch, Sandy Rikkers, Ria Bronsema en Jenny den Baas.
Coach: Kees Kroon
Delegatieleider: Toon van Alebeek
De uitslag
EK tripletten vrouwen
1. Frankrijk, 2. Italië, 3. Duitsland en Zwitserland
Resultaat Nederland – gedeelde plaats 5 – 8
Coupe de Nations
1. Monaco, 2. Noorwegen, 3. Griekenland en Spanje
WK Precisieschieten vrouwen
1. Frankrijk (Charlotte Darodes), 2. Israël (Sivan Siri), 3. Slovenië (Kaja Jamnik) en Zwitserland (Ludivine Maitre Wicki)
Resultaat Nederland (Ria Bronsema) – plaats 16
Volledige uitslagen van het EK vind je op de website van de CEP >
5 – 7 oktober
EK Tête-à-tête vrouwen
Savigliano, Italië
Aantal deelnemende landen: 31
Uitgezonden wordt: Lieke van der Voort na winst NK Tête-à-Tête 2018.
Coach: Tom van der Voort
De uitslag
EK tête-à-tête vrouwen
1. Sadrine Herlem (Frankrijk), 2. Katarzyna Blasiak (Polen), 3. Mia Carlsson (Denemarken) en Charlotta Larsson (Zweden)
Resultaat Nederland (Lieke van der Voort) – plaats 19
Coupe de Nations
1. Päivi LEHTONEN-PALMQVIST (Finland), 2. Indira Ongaro (Luxemburg), 3. Zsófia Kárpáti dr. (Hongarije) en Sylva Mrázková (Tjechië)
Resultaat Nederland (Lieke van der Voort) – gedeelde plaats 5 – 8
Volledige uitslagen van het EK vind je op de website van de CEP >
11 – 14 oktober
EK Tripletten beloften en junioren
EK Precisieschieten beloften en junioren
El Ejido Almería, Spanje
Delegatieleider: Toon van Alebeek
EK beloften mannen
Aantal deelnemende landen: 16
Beloften heren team: Tim Gijsbertsen, Elior van Klaveren, Mauro Saunier en Milan Saunier.
Trainer/coach: Frans Velthuis
De uitslag
EK tripletten beloften mannen
1. Frankrijk, 2. Spanje, 3. België en Monaco
Resultaat Nederland – plaats 14
Coupe de Nations:
1. Nederland, 2. Estland, 3. Turkije en Finland
EK Precisieschieten beloften mannen
1. Frankrijk (Tyson Molinas), 2. Duitsland (Pascal Müller), 3. België (Mattieu Berode) en Finland (Antti Pasanen)
Resultaat Nederland (Tim Gijsbertsen) – plaats 14
Volledige uitslagen van het EK vind je op de website van de CEP >
EK beloften vrouwen
Aantal deelnemende landen: 9
Beloften dames team: Yannieke Baks, Lotte van Bergenhenegouwen, Marsha Nuijten en Roby van Rooijen, met reserve speelster Chantal Moors
Trainer/coach: Kees Kroon
De uitslag
EK tripletten beloften vrouwen
1. Frankrijk, 2. België, 3. Spanje en Zweden
Resultaat Nederland – plaats 9
Coupe de Nations:
1. Duitsland, 2. Tjechië, 3. Engeland en Turkije
EK Precisieschieten beloften vrouwen
1. Frankrijk (Emma Picard), 2. Spanje (Sara Díaz Reyes), 3. Engeland (Kaylee Thatcher) en Zweden (Linn Callderyd)
Resultaat Nederland (Yannieke Baks) – plaats 8
Volledige uitslagen van het EK vind je op de website van de CEP >
EK junioren
Aantal deelnemende landen: 19
Jeugdteam: Valentino Peeters, Jakob Huitsing, Niels Saurel en Gregory Koolwijk.
Coach: Fred Lagerwaard
De uitslag
EK tripletten junioren
1. Monaco, 2. Frankrijk, 3. België en Spanje
Resultaat Nederland – plaats 16
Coupe de Nations:
1. Engeland, 2. Noorwegen, 3. Polen en Tjechië
EK Precisieschieten junioren
1. Frankrijk (Joe Casale), 2. Spanje (Jesús Antonio Escacho Alarcón), 3. Monaco (Louis Marsille) en België (Tristan Alexandre)
Resultaat Nederland (Valentino Peeters) – plaats 16
Volledige uitslagen van het EK vind je op de website van de CEP >
30 november – 2 december
Finales EuroCup
Les Cailloux heeft zich geplaatst voor het finaleweekend. Het finaleweekend is in Boulodrome Departmental Gilbert LOUIS – 34 Impasse des ROUYERES, 16710 Saint-Yrieix-sur-Charente in Frankrijk.